Rozsáhlé srůsty střev - střevní neprůchodnost

Dobrý den,proděla jsem několik operací břicha,gynekologickou,žlučník a roce 2007 rozsáhlou operaci srůstů střev,kde mi některé srůsty ani nešli rozrušit.Letos na jaře jsem byla hospitalizována na chirurgii,pro krvacení do stolice,to se podařilo vyléčit.Od 1.12.2008 jsem byla hospitalizována na chirurgii pro akutní neprůchodnost,kde mě léčili konzervativně,observace,dieta,analgetika,vyšetření,Algifen,cerucal,iontobluk a infuze.Operace je prý pro mě už hodně riskantní,nemusela bych jí přežít.Nyní jsem v domácím léčení,užívám 3x deně Cerucal a algifen kapky při bolesti.Problémy mám stále s přijímíním potravy,špatně mi to tráví a stále hubnu.Proto prosím o radu,zda existuje specializované pracoviště,kam bych se se svými problémy mohla obrátit a poradit jak se stravovat a jakou dietu držet,abych se těmto problémům vyhnula.Mě říkali že bezezbytkovou dietu,ale jen to nefunguje.Děkuji předem za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, konzultovat stav lze například na gastroenterologiích při fakultních nemocnicích (pro Vás nejblíže asi v Praze - VFN, FN MOtol, FN Bulovka, FTN Krč, FN Královské Vinohrady) nebo na interním oddělení nebo v ambulanci spádové nemocnice. Nejlépe by Vám měl poradit Váš praktický lékař - má nejlepší přehled o dostupné konziliární péči ve Vaší oblasti.

 
Líbí se vám odpověď?
-5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Rozrušení střevních srůstů | Od: J.Hanus | 6.2.2011 21:18
Po perforaci tenk.střeva a následném zánětu podbřišnice, po operaci jsem trpěl srůsty. Někde se mi dokonce i posmívali, srůsty nelza ani CT identifikovat. Nakonec mi po mnohahodinové operaci na chirurgii v Písku srůsty odstranili, a střeva ošerřili proti srůstání speciálním gelem. Velmi se mi ulevilo, gel je opravdu účinný. Nedejta se odradit tím, že se vám srůsty po rozrušení obnoví, jsou zde již prostředky, které tomu zamezí. Tolik jsem vám chtěl sdělit. J.H.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: