Rtg páteře

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. 9.6.2016 mi na RTG snímku objavili nález: Prechodný LS stavec- lubalizácia S1 Chondrosis intervertebralis segm.L6-S1 ( min. užšia 5 štrbina, bez subchon.skler.kryc.pl.tiel st.) Napriamená lumbálna lordóza L1-L6 Sinistroscoliosis lumbalis levis cum rot.vert. ( min. súhlasná rotácia st. tiel.) Šikmé postavenie panvy ( art.štrbiny bedr. Zhybov bilat.primeranej šírky,1.sin. na okraji acetabula min. Os acetabuli, hraničný CD uhol 1.sin.-mierne kratší collum femoris1.sin) Prejasnenie v oblasti caput femoris 1.sin.-v dif.dg.kostná cista( diskrétne prejasnenie eľ.8mm-ostro hladko ohraničené sklerot.lemom-v.s.benig.charakteru) Bola som s tým u ortopéda a ten sa mi vyjadril len k ciste - že ju treba sledovať raz za rok rentgenom. Preto Vás prosím o Váš názor čo sa týka cisty a ostatných nálezov ktoré mi na rentgene zistili - čomu by som sa mala vyhýbať a čo by bolo treba liečiť. Ďakujem.

Odpověď odborníka:

Cysta je váček naplněný tekutinou, pokud vám aktuálně nedělá problémy, tak se neléčí, sleduje a v případě zvětšení či vámi udávaných potížích se řeší buď punkcí, pokud je to možné, nebo operačně.
Pokud se jedná o Rtg páteře, tak do budoucna očekávejte problémy, již teď ve vašem mladém věku je na páteři nález.
Jediná rada - denně cvičit a posilovat páteř, případně občas chodit na rehabilitace, kde vám odborně cvičení ukážou. Vyvarovat se dlouhému sedění, např u počítače, nepřetěžovat páteř, tj. udržovat normální váhu.

MUDr. Zdeňka Janoušková
MUDr. Zdeňka Janoušková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Velká Bíteš

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: