Rtg páteře

Je mi 18 a byla jsem na kontrolním RTG páteře po dvou letech. P. doktorka mi nic moc k tomu neřekla, jen to, že je tam cca 30° a od minule se to zhoršilo. Byla tak rychle hotová, že jsem se na nic nestihla zeptat. Chtěla jsem alespoň Vás poprosit o vysvětlení, či názor. Snažím se cvičit, ale často mě velmi bolí bedra, někdy to vystřeluje až do kyčlí při sezení. Ještě jsem se chtěla zeptat, co znamená na RTG ten tmavý "flek" na pravé straně uprostřed a ty žebra vlevo. Moc děkuji.

Odpověď odborníka:

Cvičení je důležité, samo osobě však nestačí. Je třeba vyhledat fyzioterapeuta, který odstraní funkční poruchy, které tuto situaci provází. Skolioza není příčina bolestí, díky ní však tyto funkční úporuchy , spolu se svalovou reakcí působí potíže. Po zlepšení funkce a statiky pánve bude mít cílené cvičení význam. V brně se můžete samozřejmě objednat i do mé ordinace.
Tmavý flek bude vzduchová bublina v žaludku, bylo by třeba rozebrat proč tam je,zda není problém ve funkci žaludku...Žebra na rtg nevypadají, že by měly být problematicvká. Nejsem ovšem rentgenolog.:-)

MUDr. Jiří Marek
MUDr. Jiří Marek

Specializace: Fyzioterapie
Pracoviště: Soukromá ambulance Praha, Brno - Klinika Naprapathy

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: