Rty během léčby roaccutanem

Dobrý den. Již dva měsíce beru lék Roaccutane 20 mg, kvůli těžkému akné (jeden prášek ráno, dva večer), které mám především na zádech. Hodně mě však trápí problémy se rty, na něž jsem byl i lékařem upozorněn. Jedná se o popraskání (to ale eliminuji jelením lojem) a hlavně začervenání. To se mi nedaří zpravit a to už jsem zkoušel asi 4 druhy jeleních lojů i mast Sudocrem. Můžete mi prosím poradit něco účinného? Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný den.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, problém se rty je nežádoucím účinkem léčby Roaccutanem. Zkuste použít kalciovou mast, nebo sádlo. Hezký den

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Petržel zahradní (Petroselinum hortense)
Články: Petržel zahradní (Petroselinum hortense)
Léčivé účinky petržele jsou...
Ischemická choroba dolních končetin
Články: Ischemická choroba dolních končetin
Ischemická choroba dolních...
Otrava hypnotiky
Články: Otrava hypnotiky
Hypnotika jsou léky, které...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Horečka k alergii nepatří!
Články: Horečka k alergii nepatří!
Mnoho projevů alergie je...
Vyšetření nemocí přenášených pohlavním stykem
Články: Vyšetření nemocí přenášených pohlavním stykem
Mezi sexuálně přenosné...
Patní ostruha
Články: Patní ostruha
Počet lidí sužovaných...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: