Rychlý tep

Dobrý den, je mi 19 let a mám tyto potíže: tep 130/min, při lehkém,krátkém "popoběhnutí" 185/min. Někdy nemůžu z ničeho nic pořádně dýchat, jako by bylo příliš dusno. Občas mě "píchne" v zadu v hlavě, je to ostrá bolest a nutí mě to "jít k zemi" . Někdy cítím svíravý ač příjemný tlak na hrudi.Občas i píchání u srdce při výdechu. Tlak mám normální,byla jsem na CT hlavy, měla jsem Holtera, echo srdce, testy na štítnou žlázu a vše v naprostém pořádku.V ordině žádna nemoc,infarkty ani mrtvice. Co by to mohlo být? Děkuji za odpověď! :)

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Terezo! Klidový tep 130 je jistě velice rychlý, ale mám pochybnosti, zdali jste si jej skutečně naměřila v klidu (sed, leh, vydýchat, uklidnit...). Všechny popsané obtíže by mohly být i ke ztrátě fyzické kondice a nicnedělání, současně nelze vyloučit podíl psychické strázně (škola, chlapci, rodina, peníze, zaměstnání?)

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x