Rýma u 11-ti měsíčního miminka

Dobrý den. Náš 11-ti měsíčný chlapeček má rýmu. Nemá teplotu ani kašel. Chtěli bychom se zeptat na rady a typy, jak mu pomoct s rýmou. Bohužel je hodně vzdorovitý a pořád se brání odsávaní hlenů s pomocí vysavače a odsávačky. Když už se nám konečně podaří mu ji přiložit na nosánek, tak skoro vůbec nic neodsajeme. Pořád ale slyšíme, že má nosánek ucpaný a že mu v něm hodně chraptí. Můžou být hleny někde níž v dutinách a nedají se odsát? Co bychom měli dělat? Děkujeme.

Odpověď odborníka:

U dětí je možné aplikovat nosní kapky, které usnadní odsátí hlenu a zmírní otok sliznice, která může ucpávat nos. V lékárně je nutné magistře oznámit, že se jedná o kapky pro roční dítě. Vhodné je často a krátce větrat (chladný vzduch) a zvlhčovat vzduch (zvlhčovač vzduchu, sušit prádlo v místonosti, kde dítě spí nebo přes radiátor a postýlku položit mokrou plenu nebo misku misku s vodou na topení). Pokud odsavačkou rýmu neodsajete, je vhodné zjistit, zda odsáváte správně (návod na použití).

MUDr. Jana Moravcová
MUDr. Jana Moravcová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika infekčních, parazitárních a tropických nemocí v nemocnici Na Bulovce

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Odsávání rýmy | Od: Mracka | 5.10.2015 10:35
U malých dětí (miminka, batolata), která neumí
smrkat je dobré před odsáváním naředit hlen v
nosíku, ideální na to jsou kapky s mořskou vodou -
já užívám Quixx Baby, ty se dají dávat dětem hned
od narození.
reagovat
re:Odsávání rýmy | Od: Evina | 21.10.2015 09:45
Kapičky s mořskou vodou jsou při odsávání výborným pomocníkem. Já je používám i když je suchý vzduch, jako prevenci před rýmou... S Quixx baby jsme spokojeni a máme stále po ruce.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: