Schyzofrenie

Paní doktorko, obracím se na Vás s celkem delikátní otázkou a prosbou o radu, dá - li se to tak nazvat. Dnes ráno mi volala matka, že nechala bratra odvézt policí,že se u něj opět objevili velmi silné příznaky scchizofrenie. Jeho chování bylo již delší dobu neúnosné a upřímně bratr je poněkud problémový jedinec již několik let ( alkohol, lehké drogy atd..).Bratrovi je 27 let ,po smrti otce se tyto problémy jen střádali a nyní to vygradovalo. Nikdy u žádného lékaře nebyl.Zavolal sám policii,že někdo chce matku a jeho zabít,že zapálili dveře atd.. Pod vlivem drog nyní nebyl, byl tři dny doma a tři dny se ho matka snažila uklidnit a však marně. Dnes ho nechala odvéz policíí,protože vyskočil z balkónu, po fyzické stánce je v pořádku. Nevím kam ho odvezli, nebo kam se obrátit a kde zjistit,kam se bratr poděl. Maminka je vyřízená a nechce se zatím o něj zajímat,že jí dělá ze života peklo již pár let.Bratr nemá ani klíče, jen občanku - jak se většinou v takovém případě postupuje,když "blázna odveze policice" odveze se do nemocnice v místě bydliště? Ale v našem městě psychiatrické oddělení není. Omlouvám se,že jsem to takto vychrlila,ale nevím kam směřovat první kroky ke zjištění situace. Jsem provdaná, jmenuji se jinak a když volám na PČR a nebo do nemocnice tak mi nechtějí nic říct.Vím,že mi možná odpovíte až za pár dní,ale zkusit jsem to musela. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Veroniko, chápu Vaši složitou situaci, ale můžete se představit v telefonu jako jeho sestra pod svým rodným jménem a policie je povinná Vám sdělit, kam bratra odvezli. Nejspíše vzhledem k Vašemu místu bydliště - Karlovarský kraj - mohli odvézt bratra do Psychiatrické léčebny Dobřany nebo Psychiatrické léčebny Petrohrad. Nebo do nejbližšího ústavního zařízení - jako je psychiatrické oddělení do spádové nemocnice. Případně by Vás měli kontaktovat telefonicky sami zaměstnanci ústavu, kde byl váš bratr hospitalizován.

MUDr. Andrea Bryčková
MUDr. Andrea Bryčková

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: Psychiatrická ambulance v Hořicích NZZ

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Celé roky předávkovaný | Od: Kamil | 22.3.2015 16:21
Před 14 lety jsem onemocněl paranojidní schizofrenijí
než mě rodiče odvezli na léčení k dotorce tak jem si stačil ublížit maryhuanou kvuli spolužače jsem to s trávou přeháněl asi půl roku.
Pak jsem skončil u doktorky a ta mi nasadila lék ziprexa a já si prožil děs nějvědší za život, krom psichických problémů mě začali trápit problémi typu toho, že jsem až moc spal vlastně vjedšinu času a to několik let. Při tom silné migrény stavy podobné bezjedomí neschopnost komunikace. Tahle noční můra trvala asi 8 let pak se mi pokusili léky změnit a po 3 ijekci leku risperdal jsem málem umřel za 14 dní po tom jsem byl proplešatělí měl jsem fleky ve vlasech a vousech. Mam fakt zlé fspomínky na léčbu, říká se že drogi jsou zlo ale léky jsou ještě zlejší, taky jenom chemie.
Pak se ješte stalo že mi měnili lék ziprexa za jiné léky asi rok mi snižovali dávku v polovině toho času jsem bral už jiné prášky. ve chvilce kdy jsem bral ještě polovinu prášku, čvtinu prášku to ještě fungovalo, jakmile jsem v sobě něměl žádný lék ziprexa tak jsem začal rychle slábnout začal jsem mít halucinace, nemohl jsem spát asi 3 týdny a skončil jsem v nemocnici.

Fakt mám s léky spíš jenom špatné skušenosti, žádný doktor ani psicholog nechce nést zodpovědnost. Každý z nich se snaží jen abych byl podparou a tím jejich práce končí. Vlastně jsem předákovaný jenom a jenom předávkovaný
nevým co proti tomu dělat?
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: