Selhání ledvin

Prosím o radu. Od srpna 2015 - ledna 2016 jsem prodělala 4x zánět moč. cest, léčeno vždy atb. Od cca července letošního roku pozoruji tyto příznaky - změna močení (málo nebo naopak velké množství, světlejší moč, neúplné vyprázdnění,bolest v pravém bedru (pouze při pohybu - zejm. při zvednutí se z předklonu), mám problémy s tlakem-vyšší, únava, svědivá vyrážka hl. na nohách, zimnice, střídání průjmu a zácpy. Zažívací potíže však mám již 8 let (nadýmání, občas křeče v břiše, nedostatečné vyprázdnění) vždy s přestávkami třeba půl roku. V únoru 2016 rozbor moče i krve na urologii v pořádku, sono ledvin v pořádku i nyní, v nejbližší době další vyšetření na urologii. Na internetu jsem zjistila, že tyto příznaky mohou odpovídat vážnému selhání ledvin, jsem z toho dost ve stresu. Moc děkuji za váš odborný názor.

Odpověď odborníka:

Lucie, selhání ledvin lze odhalit krevním testem, odběrem urey a kreatininu v krvi, stanovením clearance kreatininu, toto vyšetření Vám může provést jak Váš praktický lékař, tak ošetřující urolog. Ale vzhledem k charakteru a době trvání Vaších potíží a komplexnosti vyšetření, které Vám Váš urolog již provedl, si nemyslím, že by se jednalo o selhání ledvin. Doporučila by jsem Vám hledat jinou příčinu, ideálně ve spolupráci s Vaším praktickým lékařem.
S pozdravem, MUDr. Veronika Horáková

MUDr. Veronika Horáková
MUDr. Veronika Horáková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Klinika pracovního lékařství a cestovní medicíny FNKV

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x