Šestá nemoc

Dobrý den, před dvěma dny u nás (mám 10-ti měsíční holčičku) byla na návštěvě kamarádka se 6-ti měsíčním synem. ještě ten den večer se u něj objevila vyrážka a byla diagnostikována šestá nemoc. Chtěla bych se zeptat, jak vysoká je pravděpodobnost, že ji má dcera od něj chytila a do kdy se mohou objevit první příznaky (horečky?) a kdy už si mohu být jistá, že se nám tato infekce vyhla. Jak dlouho je dítě infekční? Kamarádčin syn už právě prodělal horečky (myslela si, že jsou od zubů) a vyrážka se objevila až po návštěvě u nás, večer. třeba už nakažlivý nebyl. Děkuji vám za odpověď, s pozdravem Michnová Markéta.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, je lepší, když děti prodělají dětské nemoci - a to co nejvíce, šestá nemoc nemá žádný těžký průběh, proto se neznepokojujte i kdyb ji vaše dítko dostalo. Doba od nákazy k objevení se prvních příznaků onemocnění kolísá od 6 do 15 dnů s průměrem 10 dnů. Když po 14 dnech dcerka neonemocní, je bez nebezpečí. Proděláváním dětských ńemocí se upevńuje imunita dítěte a prodělaná (lehčí a méně nebezpečná) onemocnění zanechávají dokonce kvalitnější imunitu než očkování. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Osteoporóza může ohrožovat i mladé lidi
Články: Osteoporóza může ohrožovat i mladé lidi
Většina lidí má osteoporózu...
Krásy a rizika zlatého trojúhelníku: Barma, Thajsko, Laos
Články: Krásy a rizika zlatého trojúhelníku: Barma, Thajsko, Laos
Pohraniční oblastí mezi...
Proč nám cukají oči?
Články: Proč nám cukají oči?
Pod cukáním nebo svíráním...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x