Sex při menstruaci

Dobrý den, užívám antikoncepci Merva. Při menstruaci jsem měla s partnerem sex, partner se do mě udělal. Chtěla bych se zeptat jestli mne Minerva chrání i v době menstruace a jak velké je riziko otěhotnění při menstruaci. Děkuji předem.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Lenko! Pravidelné užívání hormonální kotracepce brání vajíčkům v dozrávání. Žena má zachován menstruační cyklus, ale žádné vajíčka nezrají a neuvolňují se a otěhotnění je tak v podstatě vyloučeno a to bez ohledu na fázi menstruačního cyklu. Sex v období menstr.krvácení je obvykle dosti bezpečný z hlediska možného otěhotění, v tu dobu není obvykle k dispozicvi zralé vajíčko a ani děloha není pripravena zárodek přijmout. Vzhledem k tomu, že jste souložila v tomto pro otěhotnění nepříznivém období a ještě berete HAK, je otěhotnění krajně nepravděpodobné.

 
Líbí se vám odpověď?
+18 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Možnost otěhotnění během menstruace | Od: Anna | 26.2.2014 11:02
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli je nějaká pravděpodobnost otěhotnění, když jsme měli včera s partnerem sex, což byl můj předposlední den menstruace. Užívám HA Jeanine a zítra si už mám vzít pilulku z dalšího plata. Je potřeba užití Postinoru aby riziko otěhotnění bylo minimální ? Nebo se nemusím obávat?
Mockrát děkuji za odpověď
reagovat
re:Možnost otěhotnění během menstruace | Od: Administrátor | 27.2.2014 11:31
Dobrý den,

poprosím Vás, aby jste svůj dotaz zkopírovala a vložila jej do poradny na těchto stránkách: www.ulekare.cz/poradna-rozcestnik.

Zde se Vám bude náš lékař věnovat a na dotaz Vám zodpoví.

Děkujeme
Administrátor
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: