Skolioza

Ráda bych se zeptala, je mi 27 let a mám lehčí formu skoliozy, která se zacla lecit az v dospělosti.Nyní chodim na rehabilitace, které mi napsal ortoped, a čekám na výsledky rtg bez kterého mi bylo řečeno že lékař moc nepozná. Bylo mi doporučeno cvičit, tak jsem si na internetu našla cviky na skoliozu a posílení zádovych svalu a cca po dvou hodinách mě začala dost bolet bederní páteř, tak mě zajímá jestli to bolí kvůli nezvyku na cvičení nebo cvičím špatně? A ještě jeden dotaz, pracuji 12 hod.několik dní v týdnu a téměř celý den stojím, je celodenní stání na skoliozu větší nápor než sezení?Nebo by byla lepší alternativa střídat sezení a stání? Děkuji

Odpověď odborníka:

Kristýno,
je možné, že cviky provádíte špatně, velmi vhodné by bylo dělat pouze ty, které vám byly ukázány na rehabilitaci, popř cviky, které jste našla na internetu s nimi zkonzultovat.
Nejhůře pro záda je neustále sezení, ale ani stání v jedné poloze není optimální. Ať už sedíte nebo stojíte, velmi vhodné je si vždy dle možností udělat krátkou pauzu a provést sérii cvičení opět nejlépe těch, které vám ukázali na RHB.
S pozdravem

MUDr. Jiří Martinů
MUDr. Jiří Martinů

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Olomouc

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: