Skolióza páteře

Dobrý den, obracím se na Vás s trochu zvláštním dotazem. Od malička trpím skoliózou páteře a ve svých 15ti letech jsem prošla operací vpadlého hrudníku. Nikdy jsem se svými zády nepociťovala žádný problém a po škole přišlo na to najít si zaměstnání. Dlouhou dobu jsem nemohla nic najít a pak se naskytla možnost pracovat jako pokladní v jedném supermarketu, kde se připravuje mnoho palet a těžkých věcí. Když jsem byla u paní doktorky na prohlídku řekla mi, že vzhledem k mému stavu nechce abych tam pracovala, ale já trvala na tom, abych tam šla. Nyní asi po 2 měsících v práci mám velké problémy, neustále mě bolí záda a nejspíš od zad třeští hlava. Nevím zda se to odvyjí vše od mé skoliózy, nebo je to jen začáteční namožení a časem to ustane. Usilovala jsem hodně pro tuto práci a teď nevím zda by nebylo ze zdravotního hlediska lepší odejít. Ale stále si řikám že s těmito problémy se setkám nejspíš v každém zaměstnání.

Odpověď odborníka:

Zaměstnání bych hned nevzdával. Poradil bych se po vyšetření s ortopedem, návštívil bych rehabilitaci, kde vás vyšetření rehabilitační lékař a fyziotrerapeut s vámi provede některá cvičení, která působí příznivě. Zhodnotí denní režim. Je jasné že záleží na stavu pateře, ale také svalové soustavy a pokud by nález byl pro vaši práci závažný muselo by se další zaměstnání zhodnotit, zvážit.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
spondyloza | Od: Marcela | 25.6.2015 18:55
Měla bych dotaz k vyšetřeni RTG pateřeNapřimeni bederni lordozy a Th/l přechodu,deformačni spondyloza v kaudálni polovině pateře. Mírna dextroskolooza a dextrorotace obratlu . Děkuji
reagovat
re:spondyloza | Od: uLékaře.cz | 26.6.2015 10:11
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás, abyste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: