Skvrna na jazyku

Před 3 lety jsem prodělala mononukleozu, současně se žloutenkou A. Od té doby, když mne začne pobolívat na pravé straně v podžebří, vždy mám bílý povlak na jazyku a na pravé straně uprostřed kulatou, jakoby vybroušenou červenou skvrnu. Nejdříve byla velikosti hlavičky od sirek. Dnes je velikosti cca 10 Kč. Vždy po nějaké době zmizí, ale zase se objeví ještě o něco větší. Nesvědí, nepálí. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Není pravděpodobné, že by dané změny jazyka souvisely s prodělanou mononukleosou a hepatitidou, změny jazyka nicméně bývají odrazem nějakého celkového onemocnění (např. nedostatku železa, nedostatku některých vitamínů aj...). K bližšímu posouzení Váš dotaz neobsahuje dost údajů, takže se obávám, že Vám takto přes poradnu příliš nepomohu. Doporučuji tedy konsultovat Vašeho praktického lékařem, který Vás zná a může tedy problém zhodnotit přesněji.

MUDr. Aleš Ducháček
MUDr. Aleš Ducháček

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktický lékař, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x