Slabá bolest v lýtkách

Dobrý den, cca 3 týdný mě střídavě pobolívá v lýtkách, je to taková slabounká bolest, pocit bolesti podobná jako růstové bolesti, ale jen tak lehce, nic hrozného. Prsty mi nebrní, nikde mě nepálí, více to cítím u pravé nohy. Někdy mám stejný "pocit" i v šíji a pažích. Chci se zeptat, zda-li i takto by se mohla začít projevovat polyneuropatie, která mě děsí. Je pravda, že od září jsem v permanentním stresu, jelikož jsem hypochondr a hrozně se bojím nádorů. V září to začalo bolestmi hlavy, kdy byl poté zjištěn cc a cb syndrom na krční páteři, bolest na hrudi, kde bylo následně zjištěno zablokované žebro, mám problémy s páteří dlouhodobě. Je mi 31let. Za posledních 7 měsíců mám RTG krční a bederní páteře, RTG plic a srdce, sono prsou, xkrát kontrola EKG, 4x krevní obrazy, z toho jedne diferenciál a elfo bílkoviny, testy na d-dimery, neurologické vyšetření, čeká mě ještě revmatologické vyšetření. U krční páteře mám cc, cb syndrom, spondylozu, mírně snížen prostor mezi C5 a C6, u bederní diskopatii L5/S1, sníženou etáž L4 (často mě bolí z pravé strany nad zadkem do stehen vzadu až do těch lýtek), spondylozu, nějaká artrosa, radikulopatie...Bederní páteř mě bolí cca 4 roky při předklonu, když sundavám děti z rukou, musím narovno, to už se neohnu, od roku 2012 beru Letrox 50 na hypofunkci šž, kterou mám co půl roku sledovanou a dobře kompenzovanou. Myslíte, že když by se v těle odehrával nějaký závažnější proces, že by už nějaká hodnota na tento jev někde poukázala? Trochu se obávám toho vnitřního "pocitu" bolesti v končetinách, byt je to jen taková nepatrná konstantní bolest, když něco dělám, ani ji necítím, v noci spím dobře, to mě také nebolí...děkuji moc, P.

Odpověď odborníka:

Polyneuropatie ve vašem věku je méně pravděpodobná, spíše jsou potíže vycházející z bederní pateře, kde dle vašeho popisu jsou změny. I když máte řadu vyšetření je na místě především cévní vyšetření, cévní ambulance jsou při každé okresní nemocnici , zhodnotit průchodnost tepen a žil. Neurologické vyšetření zhodnotí i stav , hybnost, citlivost, reflexy dolních končetin a pokud byste se opravdu polyneuropatie obávala vyloučí ji vyšetření EMG. Nyní bych se zaměřil na léčbu na rehabilitaci, pohybová a fyzikální léčba, k vašim lékům bych doplnil terapii vitaminem B 6, pyridoxin.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Obtěžují vás nežádoucí účinky léčby? Svěřte se svému lékaři
Zánět slepého střeva
Články: Zánět slepého střeva
Zánět slepého střeva vzniká...
Sledujte své nehty – vyplatí se vám to!
Články: Sledujte své nehty – vyplatí se vám to!
Máte lupénku a pozorujete...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x