Slano v ústech

Dobrý den. Prosím o radu. Nejméně půl roku mě trápí pocit slanosti v ústech, který je velmi nepříjemný. Někdy mám i rty a jazyk jako kdybych se popálila. Jako diagnoza mi bylo řečeno, že je to proto, že nevypiju nejméně 2 l tekutiny za den. Snažím se už nějaký čas toto splnit, ale se slaností to nic nedělá. Děku za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, poruchy chuti přicházejí buď jako projev poruchy nervového zásobení ústní dutiny (ale je to vzácné) nebo jako průvodní jev užívání některých léků či nedostatku některých vitamínů (hl.skupiny B, také se objevují bolavé ústní koutky), železa (pak jsou někdy přítomny i pálící nebo bolavé ústní koutky), případně jiné příčiny včetně uvažovaného nedostatku tekutin, které by teoreticky vedlo ke zvýšenému obsahu soli ve slinách a potu. Pálící rty a jazyk ukazují však spíše na nedostatek vitamínu B12, což provází často tzv.perniciozní anémii, která bývá spojena s onemocněním žaludku (zánětem). Nelze říci, čím je obtíž způsobena u Vás, ale je každopádně více možností než jen nedostatek tekutin. Doporučuji znovu navštívit lékaře a podrobněji mu popsat obtíže (včetně pálení jazyka a rtů).

 
Líbí se vám odpověď?
+27 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Slano v ústech - Smetánka lékařská | Od: Jindra Kleinová | 1.9.2009 19:08
Na slano(a hořko) v ústech jsme vyzkoušely s maminkou úspěšne radu léčitelky:
nakrájet kořen pampelišky (LIDOVĚ) na kousky, asi lžíci dát do půl litru vody a 8 minut vařit. Poté nechat 8 minut vyluhovat, scedit. Vzniklý čaj po doušcích během dne vypít. Pomohlo už po třech dnech až týdnu. Kořen pampelišky je možno dávat také do polévky jako zeleninu. Budeme rády, když to pomůže i ostatním.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: