Slinění po tonsilektomii

Dobrý den, Chtěla bych poradit ohledně komplikací po tonsilektomii. Dnes je 5. pooperační den, z nemocnice jsem byla propuštěna 4.den. TE probíhala standardně bez komplikací. Dnes se u mě ve zvýšené míře vyskytlo slinění v případě, že sliny vyplivuji tak je vidět i žluto hnědý hlen. Slinění je enormní, v podstatě kontinuálně vyplivuji. Bolesti při polykání nejsou velké. Z důvodu slinění však není možné ležet, jinak dojde k zacpání krku a potížím s dýcháním. Dále se u mě vyskytly 4.den afty na jazyku (asi 6), což mi zcela znemožňuje jíst i kašovitou stravu. Po jídle, ale i pití se slinění ještě zvýší. 5.den také poprvé zvýšená teplota (37,8). Je možné se sliněním něco udělat? Může to vyžadovat další hospitalizacii?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, slečno/paní Marcelo. Takto na dálku bohužel není možné Vaše potíže dostatečně zhodnotit. Silné slinění může být součástí hojení po operaci, nově vzniklá teploty by ale již měla důvodem ke kontrole lékařem. Zamiřte tedy na kontrolu na ORL, kde jste byla operována, pokud jste tak ještě neučinila.

MUDr. Aleš Ducháček
MUDr. Aleš Ducháček

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktický lékař, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x