Slzeni oci

Dobry den, muj dedecek (70let) ma uz delsi dobu problem s ocima, ze kterých mu strašne tecou slzy. Nejak ho oci nesvedi ani neboli, ma je jen obcas natekle. Chtela bych se zeptat co to muze byt nebo jestli to neni alergie. Diky moc za radu. Zdravím.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, kdyby se jednalo o alergii, tak by ho oči ještě svědili či štípali. Když toto není tak bych jako první vyloučit špatné postavení víček (tzv. ektropium)...příklad již velmi pokročilého najdete na https://www.tk.de/rochelexikon/pics/p09276.002-1.html. Pokud se jedná o toto , tak je třeba operačně spravt postavení víčka, a je třeba navštívit oftalmologa. Když toto vyloučíte, tak zkuste dědečkovi pořídit umělé slzy se zvýšeným obsahem lipidů. Kapat by je měl 5x denně a pokud do 14 dní neucítí zlepšení, tak je třeba opět navštívit oftalmologa. Může se jednat o neprůchodnost či zúžení slzných kanálků. Případně i chronický zánět.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.

Specializace: Oční lékařství
Pracoviště: OFTEX oční klinika Pardubice a oční centrum Hradec Králové

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
slzení a tiky v oku | Od: Kamila | 28.5.2015 10:04
Dobrý den, je mi 24 let a mám dost časté tiky v pravém oku, z ničeho nic mi začne škubat a někdy dost často slzí, jindy je zase moc suché.
Oční lékař mi řekl, že to mám z klimatizace a umělých světel z práce. Obvodní lékař mi řekl, že je to z nervů, lae já žádné nervy nemám, tak nevím co by to mohlo být, mám strach aby něco léakři nezanedbali a já pak neměla trvalé následky. Prosím poraď te mi co by to mohlo být. Děkuji.
reagovat
re:slzení a tiky v oku | Od: uLékaře.cz | 28.5.2015 10:23
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás, abyste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: