Snaha o otěhotnění

Dobrý den je mi 30 let a jako 18ti leta jsem byla uz ve 4 mesici kdyz mi zjistili ze nosim mrtvy plod pote jsem mela infekci kterou mi lečili v moste. Pak o 3 roky pozdeji jsem byla tehotna ale bohuzel to nebyl ten spravny partner a nechala jsem si to vzit. ted uz mam 6let jednoho partnera a byla jsem sice s nim uz tehotna ale nevyvíjel se plod tak jsem musela na výškrab. a od te doby jsem prodělala snad veškerá vyšetreni od genetiky po pritelovo spermiogram a vysledky mame dobre ale stále se nám nedaří. Chtela bych se zeptat jestli je pro nam lepsi podstoupit umele oplodneni a co vlastne to obnasi a kolik by nas to stalo. dekuji moc Marky

Odpověď odborníka:

Nevím, která všechna vyšetření máte provedena, ale za základ pro rozhodnutí o dalším postupu považuji tato vyšetření:
U ženy hormonální profil 3.-5. den cyklu, vyšetření reprodukční imunologie, včetně vyloučení celiakie a přítomnosti infekcí, u muže pak kromě spermiogramu také tzv. funkční testy spermií, zejména testu integrity DNA spermií (více najdete na našem webu http://www.sanatoriumhelios.cz/prvni-konzultace).
Pokud jsou skutečně všechna tato vyšetření provedena a nebyla nalezena příčina, i přesto doporučuji provedení umělého oplodnění ideálně s genetickým vyšetřením embrya, které má být zavedeno do dělohy. Genetickým vyšetřením embryí by měla být vyloučena embrya, která nesou genetickou chybu - taková embrya se často vyvíjí jen do určitého stádia a genetické chyby jsou nejčastější příčinou zamlklých těhotenství.
Cena záleží na použitých metodách a také se liší v různých centrech. Důležité je však podotknout, že se i výrazně liší úspěšnost mezi jednotlivými centry, proto doporučuji před tím, než se rozhodnete, obejít více center a poslechnout si, co Vám kde nabídnou a jaké mají výsledky.

S pozdravem
prim. MUDr. Pavel Texl

prim. MUDr. Pavel Texl
prim. MUDr. Pavel Texl

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Sanatorium Helios

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: