Špatné dýchání

Dobrý den od prosince mám problémy s dýcháním. Začalo to, že se my udělalo špatně brněly mě ruce nemoha jsem dýchat. Od té doby mám poblémy s nádechem. Při nádechu ho většinou nedotáhnu do konce. Je to velice nepříjemné jsem z toho unavená bolí mě záda. Byla jsem u obvodního lékaře vše se jeví v pořáku. Prý je to psychické, ale už to trvá moc dlouho. Nevím jestli to nemůže souviset ze zády. U lékaře jsem byla v prosinci udělali my i EKG z krve zjistily trombózu takže jsem i ředila krev. Na podrobnějším vyšetření zjistili dobrou průchodnost cév. Nicméně na mých problémech se nic nezměnilo. Někdy je to lepší někdy horší. Prosím o radu jak postupovat dál.

Odpověď odborníka:

Dobrý den Mileno! Vaše potíže mohou souviset s onemocněním páteře, zvláště pokud jsou vázané na pohyb - např. hluboký nádech. V tomto případě by měla pomoci vhodně zvolená rehabilitace, zkuste se na ní domluvit s vaším praktickým lékařem. Dále je skutečně nutné pomýšlet i na psychickou příčinu, některé psychické poruchy se totiž projevují pravě jinak "nevysvětlitelnými" tělesnými obtížemi, například právě s dýcháním. V případě, že se vaše potíže nebudou lepšit by tedy byla vhodná ještě konzultace s psychologem nebo psychiatrem.

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
stres | Od: Tereza | 28.3.2016 23:16
Pocit, že se člověk "nemůže nadechnout zplna plic" je často způsoben stresem. Taky tím trpím, je to nepříjemné. Hledejte příčinu v životním stylu, práci, rodinných problémech atd.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: