Špinění a sekrece z prsu

Dobrý den, z důvodu špinění z HA jsem přešla na novou antikoncepci Yaz a po 17. dnech(po styku) se objevilo silné a bolestivé špinění a současně sekrece z prsu.Před rokem jsem již sekreci z prsu měla ale nebrala jsem žádnou HA ale byla jsem ve velkém stresu.Může sekreci a špinění vyvolat nadměrný stres? A je možné gynekologa požádat o vyšetření hormonálního profilu?Lékařka mi zatím žádné vyšetření neudělala až prý budu chtít otěhotnět.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, stresová reakce může vyvolat i takové hormonální změny, které mohou ovlivnit popsané obtíže. Nicméně nedá se z toho rovnou usuzovat, že to je ono i v tomto případě. Vždy je lepší nechat se prohlédnout a pokud to bude třeba, paní doktorka může provést vyšetření hladin hormonů.

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: