Špinění mimo menstruaci

Dobrý den, mám dotaz ohledně špinění mimo menstruaci při užívání antikoncepce. Pred dovolenou jsem si pilulkami posouvala menstruaci, nakonec jsem si prodloužila i dovolenou a tudíž jsem s sebou neměla dostatečne množství pilulek, takže místo 7mi denni pauzy jsem měla pauzu 10ti denní. První pilulku jsem si vzala opožděně a teď u 11. a 12. pilulky se mi objevilo stredne silné, hodně tmavé špinění, na noc jsem si radši zavedla tampon, nevím zdali to bude pokračovat. Doufám že je to způsobené zpožděním a posouváním menstruace, ale chci se radsi zeptat na váš názor, jestli mi neco nehrozí, jiné problemy nemám, ani menstruační bolesti. Jednou už se mi špinění mimo menstruaci objevilo, při změně antikoncepce, která mi nesedla a doktorka mi chtěla píchnout hormonální injekci, které se ze zdravotních důvodů obávám, nakonec jsme se domluvili, že tělo necháme přirozeně se se změnou vypořádat. Proto jsem se také obrátila radši na vás, chtěla bych se injekcim vyvarovat. Prosím, jaký na to máte názor? Moc děkuji!

Odpověď odborníka:

Je pravděpodobné že je to způsobeno pozdním začátkem braní,bylo by ale vhodné do konce tohoto cyklu použít ještě kondom ochrana nemusí být dokonalá. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
-3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: