Špinění po pohl. styku

Je to asi třetí den, co jsem začala špinit po pohl. styku. Před 14 dni jsem byla na gynekologii na preventivní prohlídce a zde vše v pořádku tak nevím čím to může být. Nedávno jsem taky dobrala antibiotika na angínu. Je to malinké špinění světlé po sexu. Jinak žádné jiné obtíže nemám. Taky mě svědila pochva a mazala jsem si canesten tři dny jen okolo tak jestli to není tím. Beru měsíc a půl antikoncepci Sunya. Prosím moc o radu. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Lucie,
výrobce uvádí, že při nasazení antikoncepce se může objevit nepravidelné špinění a doporučuje vyčkat cca 3 měsíce. Špinění se může zvýraznit při nasazení antibiotik. V případě, že špinění přetrvává déle jak 3 měsíce, pak je doporučena změna antikoncepce. Pokud však máte i jiné potíže (např. bolesti) nebo krvácení je příliš silné, pak doporučuji návštěvu u Vaší gynekoložky/gynekologa ihned.

S pozdravem

prim. MUDr. Pavel Texl
prim. MUDr. Pavel Texl

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Sanatorium Helios

Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: