Špinění po skončení menstruace

Už 3. den po menstruaci jsem začala mít hnědý výtok s kousky hlenu. Na toal. papíře je občas tmavší krev. Je mi 16 let a pohlaví styk jsem ještě neměla, takže z antikoncepce to nebude. Někde psali že to může být i špatnou srážlivostí krve. Tou navíc trpí moje mamka, tak nevím jestli to není třeba tím. Výtok mám už 4. den a nikdy se mi to ještě nestalo, tak mám trochu strach. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Kateřino, špinění může být způsobeno různě, například zánětem, kolísáním hormonů, změnami na čípku. Ve Vašem věku se nejspíše nebude jednat o žádný závažný zdravotní problém. Jestli nejsou jiné obtíže, můžete vyzkoušet Ascorutin 1-2 tbl 3x denně. Pokud by se situace opakovala nebo pokud byste špinila dlouho, nechte se raději zkontrolovat na gynekologii. S pozdravem MUDr. Barbora Bačová

MUDr. Barbora Bačová
MUDr. Barbora Bačová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Klinika pracovního a cestovního lékařství Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x