Špinění před dobráním platíčka

Dobrý den, je mi 20 let,beru antikoncepci Yadine už přes 2 roky a chtěla bych Vás moc poprosit o objasnění 2 otázek ohledně slabého špinění (světle hnědá krev). 1) Chci se zeptat, zda je normální, že špiním vždy cca 2-3 dny před dobráním posledního prášku z platíčka? Jakoby tělo už poznalo, že je konec platíčka a začínala mi menstruace. Je to ale opravdu slabý hnědý výtok, neni ani na vložce, jen na toaletním papíře. Nikdy to není třeba uprostřed platíčka, vždy jen na jeho úplném konci a pravou menstruaci dostanu vždy normálně 3-4 den po posledním prášku tak, jak mám. 2) Špinění se mi teď také objevilo, když jsem brala 2 platíčka po sobě bez pauzy a trvalo cca 5 dní. To je prý při braní prášků bez pauzy normální, ale já bych se chtěla ještě zeptat, jestli je během těchto 5ti dnů bezpečné mít nechráněný pohl. styk, protože jsem slyšela, že během tohoto špinění je lepší se chránit i jinak. Předem moc děkuji za odpověď a přeji hezký večer.

Odpověď odborníka:

Stálo by za úvahu prohovořit s Vaším gynekologem změnu antikoncepce,pokud užíváte pravidelně styk je bezpečný. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: