Špinění přesně uprostřed cyklu

Dobrý den, brala jsem antikoncepci cca 3 roky a vždy naprosto bez obtíží. Poté jsem jí cca 1 rok nebrala vůbec a v té době jsem prodělala spontánní potrat v 6 tt. Když jsem znovu začala brát antikoncepci, což je cca před rokem, lékařka mi nasadila Yaz, každý měsíc v prostřed cyklu (cca 14 - 16 tabletka) jsem začala špinit, bolely mne prsa a podbřišek, jako při nadcházející menstruaci. Lékařka mi řekla, že to může být nerovnováhou hormonů a předepsala mi Yadine. Situace je ale zatím stejná (beru tedy 1. platíčko zatím) a opět špinění v prostřed cyklu, bolest prsou... Je možné, že se to časem srovná ? Kolik platíček mám zkusit, než se dá posoudit, zda se hormony srovnaly, či opět nestačí? Jsem v dobu, kdy mám toto špinění také chráněná ? Je mi 32 let, zatím bezdětná. Moc děkuji,

Odpověď odborníka:

Chráněná jste, při změně antikoncepce se první 2-3 cykly může slabé špinění vyskytnout, nemá cenu měnit po měsíci preparát, vydržte to ještě,stav by se měl upravit. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: