Stálá a dlouhodobá bolest v levém prsu

Dobrý den, pane doktore, je mi 38 let a před rokem mě moje tříletá dcerka při hře kopla velmi silně do levého prsu. Od té doby mě přímo pod bradavkou velmi pobolívá, přirovnala bych to jako když se uhodím do modřiny. Byla jsem na sonu, zde je výsledek,dovolím citovat zprávu: "Žláza v již parciálně rozvolněné echogenní liště, v souvislejší vrstvě jen centrálně, bilat. bez patologických změn, vlevo jen drobné akcentované dukty, bez duktektazií či cyst. V axilách reaktivní LU benig. vzhledu. Závěr: inkompletně redukující žláza, bez patologických změn." Pane doktore, prosím vás, můžete mi laicky vysvětlit, jak jsem na tom, jestli bych neměla pro jistotu zajít ještě na mamograf a co to znamená "reaktivní LU benig. vzhledu v axilách" a co znamená "Inkompletně redukující žláza". Prso mě stále bolí, jsem už z toho nešťastná. Děkuji moc za odpověď.

Odpověď odborníka:

Od určitého věku dochází přirozeně k ubývání žlázové tkáně, není to žádná patologie, úraz mohl tyto změny urychlit. Uzliny jsou aktivní ( reakce na poranění), ale ne nádorově změněné. Nález je zcela vpořádku. Ale pokud máte pochybnosti, můžete samozřejmě požádat lékaře o další vyšetření.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
bolest v levem prusu | Od: zofie | 23.3.2011 16:54
dobry den chtela bych se zeptat jsem po ciste v prusu asi tak 3mnesice a porad mne to boli a tece my stho neco vypadato jako voda.dekuji za odpoved
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: