Stálá bolest v bedrech do nohy

Pane doktore, chtéla jsem se zeptat ohledně bolestí v bederní páteři k teré mě vystřelují do nohou až za kotník. Výsledky mého vyšetření je: zesílený žlutý vaz, 3mm dors. protruse disku L4-5, a středně těžká spondylarthrosa. nevím jak si pomoci abych neměla stále takové bolesti. Dost mě to omezuje a nevím co dál a k tomu ještě do pravého stehna mě chytají jen ve spaní křeče do stehna jako od vnější strany kyčle až jako dovnitř do dělohy a nebo do stehna jakoby škubání. Prosím o jakoukoli radu jak si pomoct. Moc Vám předem děkuji za odpověd

Odpověď odborníka:

Správné by bylo dokončit vyšetření na ortopedii a neurologii, pokud jsou bolesti, léčba se ambulantně dost nedaří bylo by na místě přijetí na lůžkové neurologické nebo ortopedické oddělení,, vytržení z trvalého přetížení bederní pateře, léčba medikací a infuzí spolu s následnou pohybovou a fyzikální léčbou na rehabilitací.
Dle nálezu pokud bude třeba doplnit vyšetření megnetickou rezonancí, která nejlépe zobrazí měkké tkáně v oblasti bederní pateře. Především meziobratlové ploténky.
Zamyslet se podle nálezu i na možnou osteoporózou.
Podle klinického nálezu, průběhu léčby, pomocných vyšetření a laboratornch testů další terapie.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: