Stále přibírám na váze

Dobrý den, je mi 22 let, měřím 173 cm a v současné době vážím 72 kilogramů. Za poslední 3 roky jsem přibrala již téměř 10 kilo, aniž bych zhoršila své stravovací návyky, nebo rapidně změnila intenzitu mého pohybu. Když jsem se zhruba před dvěma měsíci dostala na váhu 69 kilogramů, začala jsem více sportovat /běh, pilates/, vynechávám smažená jídla i sladké a naopak jím více zeleniny. Váha se však nezastavila, ani nesnížila, naopak stále pomalu stoupá. Je možné, aby to byl důsledek nějaké nemoci? V jiných ohledech se cítím fyzicky v pořádku. /pozn. již 4 roky užívám HA Regulon/. Děkuji za Váš názor

Odpověď odborníka:

Dobrý den, určitě si nechejte stanovit hladiny hormonů štítné žlázy /jednoduchý test u obvodního lékaře z krve/ a pokud by bylo vše ok, je dobré kontaktovat výživového poradce, který sezná vaši tělesnou aktivitu a po rozboru vašeho současného jídelníčku vám sestaví optimální jídla s kalorickou hodnotou pro váš organismus vhodné a vhodně intervalově rozmístěné během dne. Poradce najdete přes internet nebo při větších nemocnicích, funkce je (jmenuje se) výživový poradce neboli nutriční terapeut. Pomoci by vám mohli i v obezitologické poradně, i když u vás jde spíše jen o nadváhu, pokud byste ale nenašla v okolí přímo poradce na výživu, kontaktujte obezitologii. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
dobrá rada nad zlato | Od: Kristýna | 2.7.2014 06:00
jsem stejný případ. ŠŽ po jedné epizodě zánětu je trvale v pořádku, jen zvednuté protilátky (trvá asi tak 7 let), kompletní hormonální profil = v pořádku. výživový poradce mi nevěří, že jím, jak jím, protože prý bych nevypadla takhle. sportem (3-5 x týdně, měřená tepová frekvence) nehubnu. jakmile přestanu sportovat (nemoc), okamžitý nárůst hmotnosti, i tempem 1 kg/týden. 5 dní hladovky=úbytek 1 kg (neboli objem hmoty, co aktuálně není ve střevech), první najedení, kilo zpátky. a teď raďte. jo, vážím 93 kg na 176 cm a sportovat s tím už fakt není úplně jednoduché.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: