Steatoza jater

Dobrý den, na UZ břicha mi lékař diagnostikoval steatozu jater.Jsem trvale na Pendeponu (á 14 dní)z důvodu opakujícího se Eryzepelu po ozařování pánevní oblasti.Může mít toto vliv na vznik steatozy jater?

Odpověď odborníka:

Dobrý den.Steatosa jater je diagnosa dle UZ pouze pracovní,definitivní by byla jen na základě biopsie a histologie...Příčinu se často nepodaří zcela objasnit,vývoj poruchy je rozdílný,dle celkového stavu pacienta.Souvislost s užíváním penicilinu lze těžko hodnotit,spíše by Vám k tomu své řekl lékař,který rozhodl o radiační léčbě.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Fraxiparine Chcela by som sa spýtať keď som 10 dní brala Fraxiparine z dovodu...
  • Ekg Je mi 31 let a byla jsem u OL,kde mi bylo natočeno EKG. Jelikož se lékaři...
  • Bederní páteř Jsem po operaci od února letošního roku, dynamické neutraizace...
  • Tea tree oil Je to sice netypické, že se na Vás obrací muž, ale přesto doufám...
  • Vysoký tlak i tep nervového původu Je mi 32 let a v létě mi byl dvakrát...
  • Bolesti břicha Mám asi rok různé zdravotní potíže, které se neustále mění...
 
Naposledy čtené: