Štípnutí včelou rudé a plné hnisu

Dobrý den, asi před týdnem mě štípla včela, ránu po žihadle mám červenou a plnou hnisu, okolo rány normální kůži a okolo zarudlý kruh. Chtěla bych se zeptat, zda je to normální reakce po štípnutí. Dějkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Dobrý den, není to nomální reakce, ránu máte podle popisu zanícenou a zhnisanou. Takovou ránu je potřeba vyčistit, posoudit celkový stav a případně podat další léky (někdy jsou nutná i antibiotika). Doporučuji návštěvu chirurgie nebo alespoň obvodního lékaře.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Štípnutí včelou | Od: Žaneta | 13.8.2011 13:20
Dobrý den,přečetla jsem si článek ,,Štípnutí včelou rudé a plné hnisu,,.... a docela mě vyděsila odpověď lékaře...před dvěma dny mě také štípla včela nad pravou klíční kost(vlétla mi do auta při jízdě) a žihadlo mi udělalo asi dvou-milimetrovou krvavou skvrnku,po té mi okolí začalo natíkat..hned jak jsem dorazila domů,dala jsem si na to cibuli.Žihadlo jsem už nenašla,jak jsem si hned přes štípnutí přejela rukou..po několika minutách jsem se osipala porameni až k dekoltu a hodně mě to svědilo.Večer už jsem měla kolem rány jen takový pruh zarudlý a dnes mám okolo zarudlý kruh a také mi při zmáčknutí vytíká malé množství hnisu,ale je mi velice nepříjemná jiná věc a to že mě bolí celé pravé rameno,dekol až k pravému prsu a pomalu mě začíná brnět ruka až k loktu...Nikdy jsem nebyla alergická na včelí bodnutí,takže ani nevím,jestli se něco takového může stát.Zrovna jedu za 2 dny na dovolenou a trochu mám strach aby mě to nebolelo ještě víc. Pokud jste někdo měl podobné zkušenosti,budu velice ráda za jakoukoli radu.Děkuji!
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Pijete v těhotenství kávu? Berete dítěti železo a vápník
Články: Pijete v těhotenství kávu? Berete dítěti železo a vápník
Zjištění, že miminko nejde...
Na průjmy a nevolnost platí i homeopatika
Články: Na průjmy a nevolnost platí i homeopatika
Zkažený žaludek, nevolnost...
Alergie na alkohol? Existuje!
Články: Alergie na alkohol? Existuje!
Když lidé mluví o alergii...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Kašel je zcela přirozený reflex těla
Články: Kašel je zcela přirozený reflex těla
Kašel je přirozený reflex...
Počítačová tomografie (CT)
Články: Počítačová tomografie (CT)
Počítačová nebo computerová...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: