Štítná žláza

Dobrý den, mému manželovi zjistlili hypofunkci štít. žlázy, dva měsíce bere Lotrex50. Ještě před tím dostal od dermatologa předpis na penester - na počínající alopecie. Četla jsem, že vlasy mohou padat i z důvodu hypofunkce šž, protože se může zvyšovat testosteron. Chtěla bych se tedy zeptat na dvě věci, zda má jíst oba léky podle předpisu a druhou otázkou, jakým mechanismem vlastně hypofunkce způsobuje výpad vlasu ? Je to jen tst nebo čím ? Tyhle informace jsem nikde na internetu nenalezla. Díky moc za odpoved.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, vypadávání vlasů opravdu může souviset s porušenou funkcí štítné žlázy. Nedostatek hormonů štítné žlázy totiž zpomaluje metabolismus a vysušuje pokožku. To pak má za následek vypadávání vlasů. Co se užívání léků týče, doporučoval bych se poradit přímo s ošetřujícím lékařem. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: