Štítná žláza

Dobrý den, byla jsem na sonu, výsledek: pravy lalok 17x48mm s několika hypoechogennimi uzly 10-14mm bez lemu. Vaskularisace obou laloku v norme. Krevní testy TSH 1.3 a T4 14.6. Lékař mi řekl, že krevni test je naprosto v pořádku. Kvůli uzlům jsem objednaná na endokrinologii. Může se jednat o zvýšenou nebo sníženou funkci štítné žlázy, i když hodnoty jsou v pořádku? Z jakého důvodu se ve štítné žláze vytvořily uzly, co znamená hypoechogenní a jak by se mělo postupovat při léčbě? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, ano, může se jednat o změněnou funkci štítnice, přestože laboratorní testy vykazují normální hodnoty TSH a T4 (pro detailnější přehled se stanovují i další proměnné, např. fT4). Výraz hypoechogenní odkazuje na chování tkáně při sonografickém vyšetření, která sondě vrací méně vln než okolí (je tedy řekněme řidší). Adekvátní léčbu stanoví Váš lékař po dokončení veškerých vyšetření a se stanoviskem endokrinologa. V tuto chvíli těžko konkretizovat jaký bude další postup.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
nalez TSH | Od: Martina | 9.9.2009 16:39
Dobrý den chtěla bych se zeptat muj lekař mi zdelil že mam nalez TSH.V ´testech jsem našla hodnotu 9234.mam se objednat na endikronologii.Mužete mi objasnit mou diagnozu.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: