Štítná žláza

Prosím o vysvětlení výsledků vyšetření a co to pro mě znamená Diagnóza - Hypotyreoza při autoimunitní tyreoitidě TSH - 0,037 mU/I Sonografie - PL objemu maxim. 3.97ml. LL objemu 2,32 ml. istmus maxim šíře 3.6mm povrch nerovný. parenchym bilat. nehomogenní mapovitý. bezcharakterystických uzlů, bez cyst. Závěr Lehce asym. objemově menší štítnce s parenchym. přestavbou obou laloků

Odpověď odborníka:

Hypotyreóza je označení snížené funkce štítné žlázy. Hodnota TSH 0,037 tomu ale neodpovídá - předpokládám tedy, že jste léčená Euthyroxem, nebo Letroxem. Každopádne, toho času jste mírně předávkovaná, tudíž bych doporučila dávku upravit. Pokud léčená nejste, tak máte hypertyreosu, tedy funkci zvýšenou.
Co se týče autoimunitní tyreoiditidy - je to něco jako alergie na vlastní štítnici. Za tento stav je odpovědný špatně fungující imunitní systém, je to nemoc chronická, často doživotní, ale na druhou stranu není nijak nebezpečná. Této diagnóze pak odpovídá i nález na ultrazvuku štítné žlázy.
Pro Vás to znamená dlouhodobé sledování na endokrinologii, při respektování doporučené terapie byste neměla mít žádné následky skrz tuto nemoc.
Mějte se hezky.

MUDr. Viktória Ďurovcová Ph.D.
MUDr. Viktória Ďurovcová Ph.D.

Specializace: Endokrinologie
Pracoviště: Soukromá endokrinologická ambulance, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: