Štítná žláza a padání vlasů

Dobrý den, můj přítel trpí poruchou štítné žlázy a užívá lék Letrox 100 (bohužel nepravidelně). K tomu mu nadměrně padají vlasy a mě zajímalo, jak velký podíl na tom má právě štítná žláza, popřípadě jestli to může být způsobeno užíváním léku Letrox. Děkuji

Odpověď odborníka:

Milá Kamilo, Letrox padání vlasů nezpůsobuje, ale může je způsobovat samotné onemocnění štítné žlázy, když přítel nebere léky důsledně. Může se také jednat o tzv. androgenní alopecii, tj. běžné geneticky podmíněné plešatění u mužů - popřemýšlejte, jestli jsou přítelovi příbuzní plešatí. Doporučuji provést testy na štítnou žlázu, a pokud budou v normě, řešit problém na kožní ambulanci.

MUDr. Markéta Macková
MUDr. Markéta Macková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka v Třebíči

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Cystoskopie
Články: Cystoskopie
Cystoskopie je endoskopické...
Díky pravidelnému dárcovství krve zjistili panu Jaroslavovi rakovinu včas
Je vám padesát? Nejvyšší čas na změnu jídelníčku!
Články: Je vám padesát? Nejvyšší čas na změnu jídelníčku!
Některé rizikové faktory a...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Peptický vřed žaludku a dvanáctníku
Články: Peptický vřed žaludku a dvanáctníku
Žaludeční vředy jsou v...
Antivirotika snižují riziko zápalu plic u dětí
Články: Antivirotika snižují riziko zápalu plic u dětí
Chřipka ve většině případů...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: