Štítná žláza - bolest krku a pocit točení hlavy

Dobrý den, dnes jsem byla na kontrole se štítnou žlázou a dostala jsem i výsledky z krve a punkce štítné žlázy. Občas mám takový nepříjemný tlak na krku a točí se mi hlava. Můj lékař mi na výsledky testů ani na bolest krku nic neřekl, i když jsem se ptala. Tato situace je vždy, když jdu na kontrolu, ptám se, ale stejně nedostanu žádné vysvětlení nebo informace. Chtěla bych Vás poprosit, jestli byste mi prosím nemohl napsat co informace ve zprávě z vyšetření znamenají. ssTSH 0.459 mlU/l Free T4 17,8 pmol/l T3 1,83 nmol/l Výsledky se sona: Oba laloky normoechogenní, homogenní. V pravo kaudálně isoechogenní uzel s hypoechogenním lemem a cyst. složkou susp. kraniálně, 3,6 ml. Dopplerem průtoky v uzlu i na periferii vysoké. Nezvětšená štítnice celkem normálního vzhledu s uzlem v levo, ten progrese. Výsledky punkce: Tři nátěry, na pozadí koloid, četné skupinky folikulárních buněk, převážně s onkocytární přeměnou, místy s regresivními změnami, dále siderofágy, tkáňové fragmenty, normo- a mikrofolikulárně uspořádané, ojediněle vcelku aspirované mikrofolikuly. Závěr: Obraz hyperplastického uzlu s regresními změnami. Děkuji Vám moc za Váš čas i odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, bolest krku jistě mít můžete - máte sice nezvětšenou štítnici s uzlem vlevo (tento se od minulé kontroly zvětšil) i vpravo, které ale mohou tlačit na okolní struktury a vyvolávat určitý druh bolesti. Pokud nejste spokojena s lékařem, který nekomunikuje a nic vám nevysvětlí - řešení je jednoduché, vyměnte ho za komunkujícího, je to vaše zdraví a vztah lékaře a pacienta je důležitou složkou léčení.... Nepíšete, zda berete nějaké léky, jaká vyšetření další jste absolvovala /scintigrafie např.by odhalila, zda uzel produkuje hormony nebo ne - což je důležite/ a podobně, proto se více již vyjádřit k situaci nedovedu. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
uzlíky a cysty na štítné žláze | Od: Miluše Pekařová | 7.11.2016 09:37
Dobrý den, nikdy jsem se se štítnou žlázou neléčila. Jím zdravě, sportuji, nekouřím. nyní jsem si nahmatala v dolní oblasti krku bouličku. Podstoupila jsem vyšetření krve, fce štítné žlázy. Vše v naprostém pořádku. Potom sono ukázalo, že mám několik uzlíků a cystu okolo 1 cm. Chtěla jsem se zeptat, co bude dál. Objednání na endokrinologii je na dlouhou dobu. Je dokonce problém sehnat lékaře, protože všichni mají plno. Moje matka loni náhle zemřela na rakovinu, metastáze byly všude a nezjistili se ložisko. Mám strach, aby nebylo pozdě, než mě konečně někdo vyšetří. Děkuji.
reagovat
re:uzlíky a cysty na štítné žláze | Od: uLékaře.cz | 7.11.2016 13:40
Dobrý den,
děkujeme za dotaz. Aby Vám
lékař mohl odpovědět, poprosím Vás,
abyste dotaz zkopírovala a vložila přímo do poradny na těchto stránkách:
http://www.ulekare.cz/poradna.
V poradně se Vám bude lékař
věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše
bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
24 hodin s revmatoidní artritidou – 5 tipů na pomoc
Články: 24 hodin s revmatoidní artritidou – 5 tipů na pomoc
Pokud trpíte revmatoidní...
Borelióza: Odpovědi na 10 nejčastějších otázek
Články: Borelióza: Odpovědi na 10 nejčastějších otázek
Léto a vycházky do přírody...
Jak správně ošetřit puchýř
Články: Jak správně ošetřit puchýř
Odřely vám nohy nové boty...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Odstranění klíštěte v deseti krocích
Články: Odstranění klíštěte v deseti krocích
Správné odstranění klíštěte...
Biochemické vyšetření
Články: Biochemické vyšetření
Biochemické vyšetření je...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: