Strach z praxe

Dobrý den, učím se prvním rokem na oboru kuchař, mám týden praxi a týden školu. Na praxi v restauraci mě občas bolí záda, jinak je vše v pořádku. Problém je v tom, že každé ráno když mám jít na praxi se strašně stresuji z té praxe, dokonce se i v noci budím a bojím se rána že na praxi půjdu znovu. Už půl roku se snažím to nějak zvládnout, ale nedaří se, zhoršuje se to. Teď se stresuji i celý týden ve škole že za týden půjdu znovu do praxe. :( Nevím čím to může být.

Odpověď odborníka:

Vážená a milá slečno Evo, jestli Vy nevíte, čeho se v praxi obáváte, pak tedy já už vůbec ne. Jedině mě napadá, jestli se tam nesnažíte být nejlepší, vyniknout, zapůsobit nejlepším dojmem? To je pak člověk přetížený odpovědností, která se zdá nesnesitelná. Možná by pomohlo, kdybyste si řekla: „Tohle je moje řemeslo, to mě bude živit, ale co chci v životě dosáhnout, je někde jinde“ a začala se snažit zaplnit svůj život dalšími zájmy, zálibami a koníčky. Jestli Vám to nepomůže, navštivte raději psychologa-psycholožku, než se Vám to zasekne jako špatný zvyk.

MUDr. Radkin Honzák, CSc.
MUDr. Radkin Honzák, CSc.

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. LF UK Praha, sekundární lékař PL Bohnice, ambulantní psychiatr IKEM, ambulantní psychiatr REMEDIS

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: