Stres a úzkost

Poslední týden mě trápí nejistota v mém dvouletém vztahu. Řekla jsem o tom svému příteli, pohádali jsme se a já si uvědomila že chci být pouze s ním a že se nechci rozejít. Ale ten pocit stresu a nejistoty nepřestal a já nevím bohužel jak se toho zbavit. A nechci ho už v sobě více mít.

Odpověď odborníka:

Milá slečno Eliško- moc díky za důvěru. To, co Vám napíši, Vás asi naštve, zklame..Nechtěla jsem, aby to tak vyznělo, ale jiný typ odpovědi by nebyl poctivý.
V životě, a v mezilidských vztazích zvláště, není jistota nějaké definitivní stálosti. Každý z nás se mění, objevuje v sobě i druhých nové prvky, dimenze..Může nás to zneklidňovat, ale také naopak naplňovat. Pokud by člověk nebyl připraven na vývoj sebe sama, druhých, a tím i vztahů, zůstával by jen "na povrchu", zbavoval by se hloubky života. Změna, odkrytí nového nemusí být zdrojem úzkosti. Důvěra v dobrou vůli, směrování k "práci na sobě", v probouzení toho lepšího v nás..snad něco z toho je klíčem i k Vaší cestě v budování vztahu k partnerovi i ostatním lidem.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: