Striktura uretry

Cca začátkem zimy ( asi 10 měsíců zpět) jsem měl problémy s pálením při močení. Při návštěvě urologa jsem se dozvěděl, že mám zánět močové trubice, dostal jsem antibiotika, která mi moc pomohla, ale bohužel jsem problém z osobních důvodů úplně nedoléčil. Občas mě malinko močení pálilo, ale většinou to bylo v pořádku,tak jsem se k lékaři neodhodlal ( bohužel jsem velmi pracovně vytížen) Asi před třemi dny se mi opět vrátilo silné pálení v trubici při močení. Navštívil jsem tedy urologa - už jiného, dostal jsem opět antibiotika, ale řekl mi, že mám úzké ústí močové trubice a že je zapotřebí chirurgický zákrok - rozšíření. Ambulantně mi ho rozšiřoval cévkou 14ch - bylo to bolestivé. Chtěl bych se zeptat na váš názor,jestli je nutné podstupovat zákrok, když ústí mám takové celý život, nikdy mi nepřišlo nějak úzké a s močením nemám sebemenší problém - řekl bych,že proud mám naprosto normální. Urolog, který mě vyšetřil v zimě také říkal, že mám menší ústí, ale když jsem mu řekl, že močení je bez problému, tak se o žádném rozšiřování ani nezmínil. Také musím přiznat, že při vyšetření se mi ze studu smrskne penis tak na 1/3 oproti normální velikosti, možná pro to se zdá ústí o to užší. děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Hezký den Karle, myslím, že tento druhý lékař z urologie Vám navrhnul rozšiřování ústí močové trubice proto, protože zúžené ústí močové trubice může být a bývá příčinou opakovaných zánětů dolních cest močových. Bohužel toto vyšetření - ošetření při ambulantním provedení musí být vždy nepříjemné až bolestivé.
Pokud nemáte potíže při močení, navrhuji Vám počkat, zda se bude zánět v této oblasti opakovat, pokud by se tedy vyskytoval častěji, přikláním se k názoru urologa pokusit se Vám ústí rozšířit, pokud ne, myslím, že tento zákrok nutný není.
Pijte hodně čisté vody - minimálně 3 litry denně jako prevenci opakovaných zánětů a doužívejte nyní antibiotika podle doporučení. S pozdravem, K. Jiříčková.

MUDr. Kristýna Jiříčková
MUDr. Kristýna Jiříčková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Monse spol, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: