Strnulost-tupost, vnitřní třes dolních končetin

Dobrý den. Uvedený problém se týká mé matky. Rádi bychom jí v jejich nesnázích alespoň trochu pomohli, bude-li to možné. Věk 93 let, příznaky: mravenčení, až tupost a necitlivost nohou od kolen až po prsty, oblast chodidla nejvíce. V poslední době i v klidu (při ležení a natažených nohách), občas projev vnitřního třesu v dolních oblastech nohou. Dále menší třes rukou (prstů)-v klidovém stavu. Projev strnulosti se zvýší hlavně v sedě, při stání a chůzi z části odezní, ikdyž ne úplně .Časté stavy tesknoty, resp. deprese a plačtivosti vzhledem k svému problému. Chůze t.č. pomalá, nejistá, šouravá. Citlivost na polechtání na chodidlech (šlapách) dobrá - při mazání různými gely ověřeno. Máme za to, že jde asi o Parkinsonovu chorobu ? Přesto si dovoluji poprosit o vyjádření a případnou radu, jak p. MUDr, příp. čtenáře jak výše uvedenému problému alespoň zabránit v šíření, ikdyž jak všude čtu na vyléčení to není (viz stránky internetu). Má někdo zkušenosti z konopím? Na doplnění : pacientka má žaludeční vřed, a problémy se slinivkou, takže ne každý medikament asi bude vhodný. T.č. je neurologem objednána na EMG vyšetření. Přesto budu rád a vděčen za jakoukoliv odpověď i radu. Děkuji a přeji všem hezký den. Jindra K.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, prosím, kontaktujte neurologa a nechte u něj maminku vyšetřit - po internetu nelze, udělat diagnosu bez toho, aby lékař maminku viděl, pečlivě vyšetřil a navrhnut doplnková vyšetření - bez ohledu na věk nárok na vyšetření a léčbu určitě má. Jen po internetu to nejde provést. Hezký den.

MUDr. Jana Leskovská
MUDr. Jana Leskovská

Specializace: Radiodiagnostika
Pracoviště: Rentgenoložka

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
I na zánět průdušek platí homeopatika
Články: I na zánět průdušek platí homeopatika
Záněty průdušek a kašel...
Kvasinková infekce pochvy
Články: Kvasinková infekce pochvy
Kvasinková infekce pochvy...
Scintigrafie ledvin
Články: Scintigrafie ledvin
Scintigrafie (scinti...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Pozor na zvětšené lymfatické uzliny – mohou značit zánět i rakovinu
Jak si poradit se zánětem močových cest pomocí homeopatik
Články: Jak si poradit se zánětem močových cest pomocí homeopatik
Pálení a řezání v podbřišku...
Roztroušená skleróza
Články: Roztroušená skleróza
Roztroušená skleróza (RS...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x