Suché bradavky

Je mi 26 let a již několik let trpím na suché hroty bradavek (nikoli dvorce), které bez zjevné souvislosti s cyklem jsou jednou více, jednou méně, někdy vůbec šupinaté a trošku se olupují (jakoby drolí). Nejvíc je to vidět, když mi bradavky ztuhnou a po koupeli. Více je zasažena pravá bradavka, avšak např. nyní se to více projevuje na levé bradavce a pravá je OK. Bradavky mě nesvědí, nebolí, nic z nich neteče, ani po sloupnutí "drobku." V r. 2014 a letos jsem byla na preventivním UTZ prsou, kde na bradavkách nesezdali nic divného (v prsou také vše OK), ovšem mě to zcela normální nepřijde a stále ve mně hlodá strach, zda se nemůže jednat o něco vážného. Nebo se vážně může jednat jen o "přirozenou" suchou kůži na bradavce? Mám také hodně suché ruce, lokty a holeně. Užívám 8 let HA. Na fotky to nelze přesně zachytit, nicméně raději zasílám foto aktuální levé bradavky. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Na fotu neshledávám nic patologického. Absolvovala jste UZ prsou s normálním nálezem a dále zmiňujete, že suchou kůžií obecně trpíte.
Zbytečně se tedy neobávejte a dbejte o promazávání kůže-dobré jsou hydratační krémy /mléka s ureou- např. Excipial Hydro/Lipolotio.
S pozdravem,
MUDr. Klímová

MUDr. Nikola Klímová
MUDr. Nikola Klímová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: