Svědění konečníku a genitálií, dívka 16 let

Dobrý den, je mi 16 let a k lékaři se s tímhle problémem stydím jít, proto se obracím na Vás. Teď poslední tři dny mám problém se svěděním konečníku a občas i genitálií - ale to méně. Na WC mám na toaletním papíře někdy trošku krve - z konečníku. Roupy a nic podobného jsem nenašla, ale u konečníku mám popraskanou suchou kůži a škrábanec. Byla jsem nemocná a dobírám už druhé antibiotika, myslíte, že by to mohla být nějaká reakce na tohle, spíš než roupy nebo tak? Hygienu dodržuji a nikdy jsem podobný problém neměla. Večer jsem si kolem konečníku namazala mast proti svědění, ráno se umyla a znova a je to lepší, ale chtěla bych se toho zbavit na dobro. Předem moc děkuji za odpověď!

Odpověď odborníka:

Dobrý den. Rozhodně není zapotřebí se za cokoliv před lékařem stydět. Pravděpodobně u Vás došlo v důsledku podávání širokospektrých antibiotik k jisté změně přirozeného mikrobiálního osídlení Vašich kožně slizničních povrchů. Doporučila bych návštěvu u praktické dorostové lékařky- dokáže provést diferenciální diagnosu, odlišit například tzv. anální fisuru od podrážděných hemorhoidálních plexů apod...

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+13 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
svědění konečníku po antibiotikách - léčba | Od: Martin | 6.3.2013 00:22
Dobrý den, podělím se s vámi o vlastní zkušenost. Po antibiotikách se mi v oblasti konečníku udělala loupavá svědivá opruzenina. Léčil jsem jí mastí Faktu a krémem + zásypem Aviril. Po 3 týdnech téměř žádné zlepšení. Jelikož jsem se dočetl, že se může jednat o infekci (např. kvasinkami) následující po devastaci střevní mikroflóry, rozhodl jsem se oblast dezinfikovat lékařským lihem (96 %) a následně zasypat Avirilem. K VYLÉČENÍ DOŠLO PO DVOU DNECH! Chci jen upozornit, že líh v počátku léčby neuvěřitelně hrozně pálí, pakliže se pro tuto radikální léčbu rozhodnete, aplikujte jej vždy jen na kousek postižené pokožky, následně po odeznění na další místo atd. Následně zasypte pudrem. Opakujte ráno a večer, a je-li možnost po patřičné hygieně po každé stolici.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: