Svědění kůže

Dobrý den,mojí babičce zjistili začínající cirhózu jater,bere prášky,jenže od té doby co bere prášky strašně jí svědí celé tělo,může se drbat klidně celou noc,vyzkoušela spousta mastiček a žádná nepomáhá. Prosím existuje něco co by jí alespoň trošku pomohlo aby neměla pocit neustálého svědění,je s toho už dost na nervy. Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, svědění velmi pravděpododbně souvisí s onemocněním jater (bývá také u ledvinových onemocnění či cukrovky). Řešení je poměrně obtížné, protože nejde obvykle odstranit vyvolávající příčinu. Je možné zkusit zvláčňování pokožky Excipial U Hydro či U lipolotio. Je možné zkusit zasáhnout medikamentózně.

MUDr. Jaroslav Urbánek
MUDr. Jaroslav Urbánek

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: soukromá kožní ambulance, Olomouc

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x