Svědění kůže

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně svědění kůže.Asi před týdnem po vykoupání mě začala svědit kůže v obličeji a rukách.Svědí mi někdy trochu i ruce,ale to opravdu málo,hlavně obličej,krk a kštice a hodně okolí brady.Vše bez jakékoliv vyrážky.Je to takové jako štípání a po chvíli to začne svědit.Byla jsem u obvodní lekařky,dala mi mast a dithiaden,ale zlepšení nepociťuji.Pokud jsem venku,skoro bez problému,ale jakmile přijde domů,nebo do práce,opět svědění.Sice to není urputné svědění,ale obtěžuje mě to.V noci je to v naprostém pořádku.ˇYádným sprchovým gelem se již týden nemeji,kořeněným jídlům se vyhýbám.Léky žádné neberu.Někde jsem četla ,že to může mít souvislost i se žluč.kameny,ale bělmo,ani pokožku nažloutlou nemám.Ještě jsem zapomněla napsat,že jsem použila jednorázovou antik.po Escapelle a to minulý týden.Děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Teoreticky může jít o alergii na tu antikoncepční pilulku. Jinak příčin svědění je mnoho - vnitřní, alergické, imunologické, nevhodná péče o kůži, nekvalitní voda....Měl by vás podrobně vyzpovídat a vyšetřit kožní lékař.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: