Svědění kůže při onemocnění jater

Třetí měsíc mám naordinovanou léčbu Ursofalkem a to za účelem vyléčení nealkoholické steatohepatitidy. Asi dva měsíce mám problém s převážně nočním svěděním kůže. Ursofalk beru 1 tabl. ráno a 2 tabl. před spaním. Skoro každou noc mě v noci vzbudí svědění kůže a to hlavně v okolí stehen a břicha - nahmatám zároveň takové malé puchýřky, přes den takový problém nemám. Chtěl bych se zeptat, zda je možné, že by se jednalo o vedlejší účinek užívání Ursofalku? Mám snížit dávku? Děkuji Lukáš

Odpověď odborníka:

Lukáši, svědění souvisí s onemocněním jater, je jedním z jeho symptomů, a je tedy nutné, abyste naopak léčbu nadále dodržoval, ursofalk nevynechávejte. Puchýřky zřejmě budou vznikat na kůži, která je drážděna při svědění. Po léčbě jaterního onemocnění by měly obtíže vymizet. Symptomaticky lze zkusit antihistaminika apod. Hezký den, s pozdravem Šrámková.

MUDr. Nela Šrámková
MUDr. Nela Šrámková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Praha 8

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: