Svědění, zvýšená citlivost, zarudnutí penisu

Dobrý den, zhruba před měsícem a půl mě začalo trápit zarudnutí penisu - přesněji předkožky, celkově zvýšená citlivost až bolestivost na omak, svědění předkožky a mírné odlupování suché kůže z předkožky. Jinak třeba výtok nebo pálení při močení se neobjevuje. Dříve jsem nic takového neměl a sex jsem vždy provozoval výhradně s prezervativem. Jinak higiena samozřejmě několikrát denně. Koupil jsem si canesten, používám ho už asi 3 týdny a zarudnutí, svědění, odlupování kůže při používání canestenu je daleko menší, téměř žádné. Pokud canesten přestanu používat, tak zhruba za dva dny se opět dostaví zarudnutí, svědění a mírné odlupování sůché kůže z předkožky. Chci se zeptat, kde by mohl být problém a kam bych měl případně zajít. Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den. Podle výše popsaného trpíte zánětem - balanopostitidou. Canesten působí pouze na plísně, ale ne na baktérie, jeho aplikací poléčíte plísně, ale baktérie ne, ty se dál množí, a taky vedou k recidivující sekundární infekci plísněmi. Nejlepší a nejrychlejší cestou z potíží bude, když navštívíte urologa. Provede Vám stěry a ke Canestenu předepíše ještě i antibiotickou mast.

MUDr. Michaela Bobelová
MUDr. Michaela Bobelová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Dialyzační a nefrologické centrum při NsP Havířov

 
Líbí se vám odpověď?
-4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: