Syndrom uklouzlého žebra

Pane doktore, mám již leta bolesti v levé části břicha - pod žebrem. Nikdo z lékařů si s tím nevěděl rady: jediná léčba analgetiky. Až nyní mi na rehabilitaci pan doktor sdělil, že se jedná o syndrom uklouzlého žebra. Nikde jsem však k této diagnoze nic nenašla. Prosím o vysvětlení a ev. možnost léčby. Bolesti, zejména po ránu, bývají tak nesnesitelné, že bych se nebránila ev. chir. výkonu, ale nevím, zdali je to vůbec možné. Nechci být závislá na analgetikách, avšak ani nechci mít bolesti. Děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den!

Odpověď odborníka:

Syndrom sklouzlého žebra je diasgnoza vyjímečná a většinou málo pravděpodobná, protože mnohem častější jsou bolesti, které vycházejí z hrudní pateře, z potíží s mežieberním nervem, jedná se o stavy po proběhlé herpetické infekci a někdy také o dysbalanci mezižeberních svalů. Na prvním místě by bylo třeba zhodnotit hrudní pateř přilehlý úsek na ortopedii, poté vyšetření neurologické a s následnou rehabilitační léčbou. Pomáhá obstřik bolestivého místa, vitamin B 6 Konkretní opatření ve vašem případě musí následovat až po upřesnění diagnozy, provedení podrobnějších metod vyšetření hrudní pateře, eventuálně až magnetická rezonance úseku, proběhlá široká laboratoř s provedením vyšetgření některých protilátek v krvi. Pokud by vyjímečně žebro bylo defromované, změněné, opravdu t.zv. naráženo na žebro okolní uvažuje se o jeho částečném odstranění. Ale tatoi skutečnost je krajně vyjímečná. Podle výsledků léčba.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
bolest pod posl.zebrem | Od: michaela | 28.2.2015 13:24
Dobry den, asi tři měsíce mam tupou bolest na prave strane pod posledním zebrem.Pri poloze v klidu neboli, jen v pohybu při otáčení, při stlaceni atd.Po návštěvě obvodniho lékaře mi bylo zdeleno,ze je to jen svaloveho původu.Nevím co si o tom myslet, je možné ze by tam byl nějaký nádor,který by tlačil na žebra?dekuji moc.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: