Synovi budou 3roky a trpí...

  • Dotaz od: Roman Mareš
  • Publikováno: 12.3.2008
  • uLékaře.cz

Synovi budou 3roky a trpí opakovaně na záněty středouší.v pravém uchu zůstala tekutina a hůře slyší,Lékař doporučil myringotomii a odstranění nosní mandle.Peosím o váš názor zda je to nutné.Dnes neklidně spal a stěžuje si na bolesti pr.ucha je bez teplot kapeme Otobacit N.jak lze předejít opakovanému píchnutí ucha.Děkuji za odpověd.Maršova Alena.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, bez podrobné znalosti stavu se nelze vyjádřit, zda je operace nutná nebo ne. Myringotomie má provzdušnit středouší a vynětí nosní mandle má mimo jiné zlepšit ventilaci horní části nosohltanu, kde ústí Eustachova trubice spojující nosohltan a středouší. Příčinou zánětů středního ucha bývá uzavření E.trubice otokem při zánětu s následnou poruchou ventilace středouší. Někdy lze pomocí léků dosáhnout zlepšení ventilace nosohltanu a středouší, ale je to svízelné a je otázka, zda by to šlo právě u Vašeho syna. Předcházet zánětům středního ucha lze jedině důkladnou snahou nenastydnout - syna dostatečně oblékat (hlavně ruce, nohy, čelo), čistit nos (umí smrkat?). Při prvních příznacích rýmy/zánětu dýchacích cest začít ihned léčit, nenechat to syna přecházet.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
odstranění nosní mandle | Od: Věra Urbanová | 18.1.2010 16:59
Mé 3,5 leté dceři doporučila dětská lékařka operaci nosní mandle z důvodu opakovaných nemocí horních cest dýchacích. Poslala nás na vyšetření ORL, kde jsme se měli dozvědět, jestli je to opravdu nutné. Lékař se však malé ani nepodíval do nosu a ihned vypsal termín operace. Dcera v noci dýchá ústy, trochu chrápe, ale jinak nevykazuje žádné známky nemoci. Mám tedy obrovské dilema, zda ji vystavit rizikům, které jsou spojeny s operací nosní mandle (celková narkóza, krvácení, apod.). Uvažuji ještě o návštěvě jiného odborníka, který by dceru nejprve řádně vyšetřil, než vyřkne ortel - operace. Děkuji Vám za radu.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: