Takoyashuova artritida

Dobrý den, sháním informaci o vzácné nemoci postihující ženy. U nás jsem ji nikde popsanou nenašel. Je to "Takoyashuova artritida".Je to určitě špatně napsané.Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, jedná se o zánět velkých tepen, zejména aorty a z ní odstupujících tepen. Více naleznete, když dáte do vyhledavače Takayasuova arteritida.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Takayasuova choroba | Od: Netolická Milena | 17.5.2016 20:08
Dobrý den, moje sestra trpí Takayasuovou chorobou zhruba již už 25 let. Letos v unoru začala z ničeho nic krvácet a nikdo doted z lékařů nepřišel na to odkud krev může téci co se v těle může dít. Prošla vyšeřením CT i Magnetickou rezonancí, kde ji utvrdili v tom že cévy jsou ucpané a že je potřeba podstoupit pravděpodobně chirurgický zákrok pokud není v cévách zánět. Zánět samozřejmě má a tak ji nasadili antibiotika. Ale krvácení je stálé a pořád si ji přehazují jako horký brambor. Nevíte někdo co se může dít? Nevím si už nějak rady a v našem zdravotnictví je vše na dlouhý lokte je objednaná až na červen do Prahy objednávala se v unoru tohoto roku mám jen strach než se člověk někam dostane tak aby někdo neřekl že je pozdě. Lékaři ji pouze říkají v Liberci, že nekrvácí tolik aby jíto ohrožovalo na životě a aby potřebovala transfuzi ale pořád krvácí . Pořád jsou v pohodě jako by se nic závažného nedělo.Přez noc má v moči sraženou krev a tím má po ránu bolestivější vymočování doporučili ji akorát hodně pít aby se krev ředila. Má prášky i injekce na ředění krve a do nebe rvoucí je že ji dali injekce na ředění krve a zároveń prášky na to aby se krev neředila tak kde to jsme jsou to dva léky které jdou proti sobě přeci nebo ne a nemohou přeci pomoci nebo jo.

Děkuji za nějakou odpověd
Milena
reagovat
re:Takayasuova choroba | Od: uLékaře.cz | 19.5.2016 14:11
Dobrý den, děkujeme za dotaz.
Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás,
abyste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do
poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.c
z/poradna.
V poradně se Vám bude lékař
věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše
bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: