Tanakan

Dobrý večer, mám vasoneurozu cév a užívám tablety Tanakan na prokrvování končetin. Před rokem jsem si nechala zavést Mirenu. Menstruace probíhala tak, že jsem 14 špinila. Teď na podzim se ale menstruace začala měnit a špinění se protahuje, respektive vůbec nekončí. Už je to skoro 40-tý den, co špiním a nezdá se, že by to chtělo skončit. Je možné, že by Tanakan mohl nějak působit na potíže s menstruací a Mirenou? Myslím si, že to začalo zlobit zhruba v té době, co jsem léky začala užívat, ale nemohu to říct na 100%. Moc děkuji.

Odpověď odborníka:

Je pravda, že Tanakan rozšiřuje cévy a tím zlepšuje prokrvení, ale domnívám se, že sám o sobě by toto krvácení nemohl vyvolat, resp. že jeho účinky nejsou tak silné. Ale v kombinaci ze zavedeným tělískem by se ev. tato komplikace mohla objevit. Nicméně i samotná Mirena je někdy hůře snášená a vede k těmto problémům. Jediná léčba je pak odstranění tělíska. Zkuste se poradit nejprve se svým neurologem o ev. změně či vysazení léčby. Pokud by krvácení i nadále pokračovalo, obraťte se na gynekologa.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: