Tinnitus,bolest krční páteře a nespavost

Chtěl bych požádat o radu k mému již dlouholetému problému.Asi od 12 let trpím pískáním a hučením v uších.Absolvoval jsem několik vyšetření jako MR mozku,která byla bez nálezu a rentgen krční páteře kde objevili úplný srůst krčních obratlů C2 a C3,prý je to vrozené.Dále jsem byl na několika neurologických a rehabilitačních ambulancích,ale nikdo mi nedokázal poradit co s tím ani mě neodeslali na podrobnější vyšetření C páteře.Krk mě bolí když si lehnu,někdy i pres den,pískání a hučení v uších vnímám celý den a už mi to nedovolí ani usnout,naspím tak 3 hodiny přes noc a to ještě přerušovaně a přes den se cítím unavený a malátný.Myslím že důvodem by mohlo být nějaké skřípnutí vertebrální tepny,protože když zatnu krční svaly v oblasti krční páteře na levé straně pískání v levém uchu velmi zesílí.Napadlo mě jestli by nebylo vhodné absolvovat vyšetření jako MR nebo CT krční páteře,ale přijde mi že doktorům v nemocnici kam chodím se to moc nechce řešit protože mě na tyto vyšetření nechtějí poslat.Prosím tedy o radu kam bude nejlepší zajít a jaká další vyšetření bude vhodné podstoupit.Už vážně nevím co dělat,nedokážu si představit že bych takhle mohl fungovat celý život.Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dlouhotrvající tinitus bývá častým a obtížně řešitelným problémem. Zkouší se několik druhů léků, ale jejich efekt bohužel není zaručen. je-li tinitus pouze vlevo, spíše než páteř bude příčinou vnitřní ucho. krční páteř by způsobila spíše oboustranný tinitus.
Srůst obratlů je vrozená záležitost, bolesti páteře s tím jsou spojeny, důležitá je soustavná rehabilitace, tedy každodenní domácí cvičení, úlevu může přinést i prohřívání suchým teplem, nebo masáž. Není-li efekt dostatečný, je na místě analgetická medikace. ve cvičení je ovšem nutno vytrvat.
Je-li podezření na uskřinutí vertebrální tepny, větší vypovídající hodnotu než MR má ultrazvukové vyšetření tepen.

MUDr. Magdaléna Hlavačková
MUDr. Magdaléna Hlavačková

Specializace: Neurologie
Pracoviště: neurologická ambulance Uherský Brod

 
Líbí se vám odpověď?
+7 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: